Aktualności

X Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza - zapraszamy do Lublina i Drohobycza 2022-07-01 12:59

Zapraszamy na X Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza - SchulzFest 2022 / Arka wyobraźni, którego współorganizatorem jest redakcja "Kontekstów".

 

Lublin  /  30 czerwca, 7-10 lipca 2022

Drohobycz  /  12-17 lipca 2022

 

Główną ideą SchulzFestu - jako wydarzenia artystycznego, intelektualnego i duchowego, odbywającego się cykliczne od 20 lat w Drohobyczu - jest budowanie przestrzeni dla ruchu wolnej myśli i wyobraźni, dla pracy pamięci i twórczych poszukiwań. Ta przestrzeń stanowi miejsce spotkania, które ma głęboko ludzki wymiar, jest bowiem pogłębionym wyobraźniowo i poznawczo, otwartym na nieznane spotkaniem ludzi różnych światów i języków, różnych wrażliwości, a jednocześnie jest spotkaniem z tajemnicą dzieła Schulza i z tajemnicą miejsca tego dzieła - Drohobycza.

SchulzFest od początku jego istnienia wspierali i współtworzyli ludzie kultury, pisarze i naukowcy z Lublina, dzisiaj - w obliczu rosyjskiej napaści na Ukrainę, w jubileuszowym roku festiwalu - miejscem SchulzFestu będzie również Lublin, gdzie odbędzie się pierwsza część X edycji festiwalu, jej część druga mieć będzie miejsce w Drohobyczu i rozpocznie się 12 lipca - w dniu 130. urodzin autora "Sklepów cynamonowych". 
 

Zobacz pełny program festiwalu

 


Archiwum aktualności

Kontakt

Instytut Sztuki PAN
Redakcja kwartalnika Konteksty. Polska sztuka ludowa

ul. Długa 28,
00-950 Warszawa, skr. pocztowa 999

tel. (0-22) 50 48 243
tel. / fax. (0-22) 50 48 296

konteksty@ispan.pl
www.konteksty.pl

 

Czasopisma IS PAN

Facebook

Prenumerata

Zachęcamy do zakupu "Kontekstów" (także numerów archiwalnych) drogą internetową. Aby zamówić wybrany numer kwartalnika, należy skontaktować się z Działem Wydawniczym Instytutu Sztuki PAN, ul. Długa 28, 00-950 Warszawa, tel. 22 504 82 74, e-mail: wydawnictwo@ispan.pl.

Numery Kontekstów dostępne są również w formie elektronicznej w bibliotece Central and Eastern European Online Library (CEEOL).

 

Ważne linki

Archiwalne artykuły z "Kontekstów" dostępne są na stronie www.cyfrowaetnografia.pl

Aktualne numery (od 2005 r.) dostępne są w bibliotece Central and Eastern European Online Library (CEEOL).

więcej

© Kwartalnik Konteksty